Son Dakika
17 Kasım 2019 Pazar

Yolcu Ucagını Fuzeyle Dusurduler

17 Temmuz 2014 Perşembe, 17:50
yolcu_ucagi_dustu_h94765

Malezya Havayolları’na air Boeing 777/200 ER tipi yolcu uçağının Ukrayna’da roket ya da füze isabet etmesi sonucu düştüğü ve uçakta bulunan 295 kişinin öldüğü açıklandı.

RUS İnterfaks haber ajansı, Malezya Havayolları’na air Boeing tipi yolcu uçağının Ukrayna’da düştüğünü bildirdi. Uçağın Rusya sınırına 50 kilometre uzaklıkta düşüğü kaydedildi.
Amsterdam – Kuala Lumpur seferini yapan MH 17 sefer sayılı uçakta 280 yolcu ve 15 mürettebat olduğu açıklandı. Uçağın Ukrayna-Rusya arasında yaşanan çatışmaların olduğu bölgeye yakın bir yerde düşmesi, akıllara uçağa Rus roketi mi isabet etti sorusunu getirdi. İnterfaks ajansı uçağın 10 bin metrede vurulduğunu iddia etti. Ukrayna İçişleri Bakanlığı ise, uçağın Rus ayrıkçılar tarafından roket veya füze atılarak 10 bin metre yüksekte seyir halindeyken düşürüldüğünü açıkladı. 295 kişiden kurtulan olmadığı da belirtildi.

MALEZYA HAVAYOLLARI’NIN BU YIL DÜŞEN İKİNCİ UÇAĞI

Bilindiği gibi, Malezya Havayollarının bir başka uçağı da 8 Mart’ta Hint Okyanus’u üzerinde kaybolmuş ve uçağın düştüğü açıklanmıştı. Ancak, tüm aramalara rağmen henüz düşen uçağın yeri belirlenemedi ve enkazına da ulaşılamadı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir