Son Dakika
20 Eylül 2019 Cuma

Yarışa hazırız denildi

25 Nisan 2015 Cumartesi, 10:29
yaris
51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu  26 Nisan Alanya – (Gazipaşa)- Alanya ve 27 Nisan Alanya–Antalya etapları ile ilgili çalışmalar, Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven öncülüğünde Alanya Belediye Başkanlığı, Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Hizmet Birimi, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve konu ile ilgili kurumlar Alanya–Gazipaşa –Alanya ve Alanya–Manavgat-Antalya etapları ile ilgili gerekli çalışmaları tamamlandı.
TANRISEVEN “ALANYA’MIZ İÇİN EŞSİZ BİR TANITIM FIRSATI”
Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, yaptığı açıklamada “51. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu yeni turizm sezonu öncesi Alanya’mız için eşsiz bir tanıtım fırsatı olacaktır. Organizasyon televizyon yayınlarıyla Avrupa’da ve Dünya’nın çeşitli ülkelerinde yaklaşık 600 milyon insana ulaşmakta. Sadece bisikletçilerin ve yarışın  değil aynı zamanda güzergah üzerindeki yerlerin de tanıtımı yapılmakta” dedi.Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu 51. yılında bisiklet heyecanını Alanya’dan İstanbul’a taşıyacak. Dünya’nın yegane kıtalararası  etaplı bisiklet turuna katılacak profesyonel takım ve sporcuların üst düzey mücadelesi nefesleri kesecek. 8 gün boyunca Akdeniz ve Ege sahilleri boyunca ilerleyecek olan turkuaz rekabeti sporcuların İzmir’den uçak ile İstanbul’a transferinin ardından 3 Mayıs Pazar günü görkemli finişe ev sahipliği yapacak olan İstanbul
etabı ile sona erecek. Uluslar arası yayın yapan 15 TV kanalı ve 4 haber ajansı aracılığıyla 5 kıtada takip edilen Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, geçtiğimiz yıl 8 günde, 5 kıtada 190 ülkede 183 saat uluslar arası yayın ile 588 milyon potansiyel haneye erişim rakamına ulaşmıştı. 8 etaptan oluşan 51. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nda (TUR) her biri 8 sporcudan oluşan 21 profesyonel takım, toplam 168 sporcu mücadele edecek. 51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu için 25 Nisan Cumartesi günü saat 18:00 – 19:00 arası tura katılacak olan tüm sporcuların tanıtım ve imza töreni için Kızılkule önünde bir podyum hazırlanıp gelecek olan misafirler için ise tanıtım kokteyli yapılacaktır.
START PAZAR GÜNÜ VERİLECEK
51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turunun 144 kilometrelik 1. etabı olan Alanya-Alanya etabının startı, 26 Nisan Pazar günü saat 11.30’da Atatürk Anıtı önünden verilecek. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu startına Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın, Antalya Valisi Muammer Türker, Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu katılacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir