Son Dakika
14 Haziran 2019 Cuma

Suat Karausta, Zal Mahmut nasıl biri

01 Haziran 2014 Pazar, 08:07
Suat Karausta, Zal Mahmut nasıl biri

Muhteşem Yüzyıl’daki Zal Mahmut Özel bir karakter. Şehzade Mustafa’nın infazı ile hedef oldu! Bu role nasıl bir hazırlığınız oldu?

Zal Mahmut için tipten karakteri yakaladık. Evet, sıradan bir karakter değil, her bölümde bir şekilde görünüyor. Sinsi, eylem adamı, karanlık bir bostancıbaşı. Onu canlandırmaya çalışırken bu adamın ne yiyip ne içtiğini bile düşündüm. Zal; güçlü, kudretli demek aynı zamanda. Zaten o yüzden Şehzade Mustafa’nın cellatları alt etmesinden sonra hünkâr ona sesleniyor. Koyu karanlık bir adam Mahmut. Konuşmuyor fazla, gözleriyle oynuyor. İnandığına bağlı, sadık ve gözü kara. Aynı zamanda kendini koruyan da bir zekâsı var. İçindeki kötülüğü yüzüne yansıyor. Bir yandan da şehzadeyi boğana kadar hep taraf değiştirme hissiyle izlettirdi kendini.

Bu coğrafyanın insanı bazı konularda çok duygusal. Şehzade Mustafa’nın ölümü sonrası dua okutan, dava açan, türbe ziyaret edenler oldu. Size tepkiler nasıldı?

“Şehzade Mustafa ölmeseydi biz daha yakışıklı olurduk” diyen var! Bunu ciddi ciddi söylüyorlar bir de… Nasıl açıklarsın bunu? “Ellerin kırılsın, nasıl kıydın!” diye ağlayan, sonra da öfke ile laf atanlar da oldu. Yani Erol Taş’ın başına gelenler benim de başıma geldi.

zalmahmut

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir