Son Dakika
18 Kasım 2019 Pazartesi

Rus Turizm Devi İflas Etti

17 Temmuz 2014 Perşembe, 14:54
rus

Rusya’nın en büyük turizm şirketi iflasını duyurdu. Türkiye’de bulunan müşterileri de zor durumda!

Rusya’nın en büyük turizm şirketlerinden Nevaiflas ettiğini duyurdu. Neva turizm şirketi iflasını duyurmasının ardından 20 bin turistin mağdur olduğu açıklandı. Verilere göre Neva aracığıyla tatile giden yaklaşık 7 bin kişi otel ücretleri ve geri dönüş biletleri ile ilgili problemler yaşayabilir. Bu turistlerin büyük çoğunluğu Türkiye, Yunanistan, İtalya, İspanya ve Bulgaristan gibi ülkelerde bulunduğu belirtiliyor.

MÜŞTERİLER MAĞDUR OLDU
Neva’dan yapılan açıklamaya göre şirket, müşterilerine karşı olan sorumluluklarını yerine getiremediği için faaliyetlerini durdurdu. Açıklamada, yurtdışında bulunan müşterilere maddi ve manevi destek verileceği belirtilirken, şirketin 452 milyon ruble (yaklaşık 13 milyon dolar) değerinde sigortalandığını belirtildi. Mağdur olan müşterilerin ödemelerini geri alabilmeleri için Voshajdenie adlı sigorta şirketine başvurmaları gerektiği tavsiye edildi. Bazı haberlere göre şirketin ödemeleri yapmadığı için bazı turistlerden gittikleri ülkelerde transfer ve otel parası istendi.

Rusya’da 1990 yılında kurulan Neva şirketi, yaklaşık 50 ülkeye tur düzenliyordu. Merkezi St. Petersburg’da bulunan şirketin Moskova, Ekaterinburg, Novosibirsk, Kazan ve Nijniy Novgorad’da şubeleri faaliyet gösteriyordu. Şirketin ülke genelinde ise 40 şehirde 150’den fazla bayisi mevcuttu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir