Son Dakika
27 Haziran 2020 Cumartesi

Otelciler en az zammı yaptı

24 Aralık 2013 Salı, 09:20

Bu sene en az işçi zammının turizm sektöründe yapıldığı gözlemlendi yapılan anket ve araştırmalar neticesinde.Oysa her sene dahada artan bir grafikle kazanmaya devam eden turizm sektörü ancak rekabetin sektörde çok fazla olması ve fiyatların düşmesi sanırım buna engel oluyor.

Otelcilik, ücret zammının en az arttırıldığı sektör oldu. Yeni yılda hangi sektörün ücretlere ne kadar zam yapmasının beklendiği tahmin ediliyor. Çeşitli sektörlerden bin 620 firma ve 18 bin 300 aday ile yapılan ankete göre 2014 yılında ücretlere uygulanması beklenen zam oranları ortalama yüzde 9 olacak.

Çalışanlara yapılacak ücret zamlarının sektörlere göre dağılımında otelcilikte bu oranın yüzde 5 olmasının beklendiği belirtiliyor. 2014 yılı maaş zammı oranlarına yönelik düzenlediği ankete yanıt veren yöneticilerden alınan bilgilere göre, 2014’te zam oranlarının en yüksek olacağı sektör kuyumculuk, en düşük olacağı sektör ise gayrimenkul olacak.

Buna göre otellerde çalışanlara yapılması beklenen ücret zammı oranı en az olan sektörlerden olacak. Konuyla ilgili olarak Secretcv.com’dan yapılan açıklamada, 22 Kasım-16 Aralık arasında gerçekleştirilen ankette firma yetkililerinin öngörülerinin zam oranlarının geçen yılki yüzde 7’lik düzeyi aşarak, yüzde 9 seviyesine yükseleceğini ortaya koydu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir