Son Dakika
19 Kasım 2019 Salı

Mavi çizgiler kaldırılmalı dediler

15 Ağustos 2014 Cuma, 12:45
mavicizgilerikaldirin
CHP Alanya Belediye Meclis Üyesi Şehir Plancısı Erkan Demirci, 1999-2014 yılları arasında Alanya Belediye Başkanı olan Hasan Sipahioğlu’nun uygulamaya koyduğu mavi çizgili bisiklet yollarının acilen kaldırılması gerektiğini söyledi. “Bisiklet yolu yapalım ama mevcut mavi çizgili olanı değil” diyen Demirci, “Hatta o çizgilerin kaldırılması için geç bile kalındı. Naçizane geçici çözüm önerim, ilk etapta Büyük Otel kavşağı ile Kale Market arasına otopark yasağı koymak, bu güzergâhta sürekli polis veya zabıta bulundurup izinsiz park edene en geç 10 dakika içinde müdahale edip ceza yazmak” dedi.
‘ZORLUKLARDAN DOLAYI KATLI OTOPARK’
Ayrıca katlı özel otopark yapımının da teşvik edilmesi gerektiğini söyleyen Demirci, “Ben kent merkezinde estetik kaygıları ikinci plana bıraktım. Milli Eğitim Müdürlüğü okul bahçelerinin otopark olarak kullanımına izin vermiyor. Okulların başka yerlere taşınması ise ulaşılabilirlik açısından öğrencilere zor olur. Kaldı ki böyle bir takas için öncelikle Alanya Belediyesi’nin Ak Partili olması lazım. Tüm bu zorluklardan dolayı mecburen katlı otopark öneriyorum. Yoksa çok sevdiğimden değil. Bisiklet yolu olarak Güneş Otel ile Tosmur Çevreyolu Kavşağı arasında deniz yönündeki parkuru öneriyorum” diye konuştu.
‘YERALTI OTOPARKI ÇOK DAHA GÜZEL’ 
Küçük ölçekli düzenlemelerle kısa zaman içerisinde yolun kullanıma açılabileceğini söyleyen Demirci, “Daha önce Alanya Lisesi bahçesi için yeraltı otoparkı girişiminde bulunulduğunu, ancak izin alınamadığını biliyorum. Ne kadar ısrar edildi, göstermelik bir talep miydi, konu yeterince takip edildi mi bilemiyorum ama izin alınamamıştı. Eğer başarılabilirse tabi ki katlı otoparklarla kıyaslanamayacak kadar güzel bir çözüm olur” dedi. Demirci’nin bu konuyu Eylül ayı olağan Alanya Belediye Meclisi toplantısına getireceği ve sorunun masaya yatırılması için girişimde bulunacağı öğrenildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir