Son Dakika
04 Temmuz 2020 Cumartesi

Laf dalaşı devam ediyor

31 Temmuz 2014 Perşembe, 13:23
Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, bayram namazını memleketi Alanya’da kıldı. Çavuşoğlu, İçişleri eski Bakanı Abdulkadir Aksu, Milletvekili Mehmet Necati Çetinkaya, bayram namazını Alanya’nın Türkler Mahallesi’ndeki Kesteloğlu Camisinde kıldı. Bakan Çavuşoğlu, namazın ardından çıkışta vatandaşlarla bayramlaşarak sohbet etti. Ramazan bayramının tüm dünyaya barış ve huzuru getirmesini dileyen Çavuşoğlu, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarından dolayı bayramı buruk geçirdiklerini söyledi. Savaşın yaşandığı Filistin ve Gazze’de bir an önce barışın hâkim olmasını dileyen Çavuşoğlu, İsrail’in 1968 anlaşmalarına saygı duyarsa kalıcı barışın sağlanacağını vurguladu.
‘RANT ELDE ETMEYE ÇALIŞIYORLAR’
Filistin halkına bugüne kadar Türkiye’nin yaptığı yardımları, Suriye ve Mısır başta olmak üzere hiçbir Arap ülkesinin yapmadığını ifade eden Bakan Çavuşoğlu, hükümete Türkmenler konusunda yanlış eleştiriler yapıldığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Hâlâ 30’dan fazla başkonsolosluk çalışanımız onların elinde ve bırakmadılar. Bir taraftan bu kardeşlerimizi kurtarmaya çalışıyoruz ama karşınızda müzakere edeceğiniz bir grup yok. Diğer taraftan Türkmen kardeşlerimize de her türlü imkânı seferber ediyoruz. Böyle durumlarda birlik ve beraberlik içinde olacağımıza, maalesef bundan bile siyasi rant devşirmeye çalışıyoruz. Eskiden şehit kanıyla siyasi getirim devşirmeye çalışanlar şimdi milli meselelerimiz üzerinden de rant elde etmeye çalışıyor. Maalesef bu doğru değil.”
ANTALYA GEREKEN DESTEĞİ VERECEK’
Alanya ve Gazipaşa’nın ardından Antalya’ya geçen Bakan Çavuşoğlu, Antalya Valiliği tarafından Antalya Kültür Merkezi’nde düzenlenen protokol bayramlaşma törenine katıldı. Antalya Valisi Sebahattin Öztürk tarafından karşılanan Çavuşoğlu, protokol üyeleriyle bayramlaştı. Bakan Çavuşoğlu, daha sonra AK Parti Antalya İl Başkanlığı tarafından parti önünde düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı. Bakan Çavuşoğlu, “Bizim dava arkadaşlarımız bayramlaşmaya da koşarak gelir, 10 Ağustos’ta sandığa da koşarak gider, oyunu verir. Birilerinin talimatı gibi ‘Tıpış tıpış gideceksiniz’ emrivakilerinden dolayı değil, Türkiye’yi sevdiği için, liderini sevdiği için, güvendiği için, Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı için koşa koşa sandıklara gidecek, oyunu kullanacak ve ‘Ben de oyumu kullandım’ diyecek inşallah. Antalya, Erdoğan’a gereken desteği verecek” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir