Son Dakika
14 Ocak 2020 Salı

İki rus aynı anda boğuldular

11 Ekim 2015 Pazar, 17:20
ruslaroldu
EDİNİLEN bilgiye göre, Kemer sahilinde yüzmekte olan vatandaşlar, kıyıdan 40-50 metre uzakta hareketsiz bir insan bedeni görünce bağırarak yardım istedi. O sırada sahilde bulunan Engin Aydın isimli vatandaş, hemen denize atlayarak, adı Sarkim Keriman (75) olduğu öğrenilen Rus turisti karaya çıkardı. Kıyıya çıktığında solunumunun durmuş olduğu belirtilen Keriman, olay yerine gelen 112 Acil Servis sağlık ekibinin uzun uğraşlarına rağmen hayata döndürülemedi.
Olay yerine gelen ekipler uzaklaştığı sırada denizde bulunan vatandaşlar yeniden bağırarak ikinci bir ceset bulunduğunu haber verdi. Engin Aydın isimli vatandaş, bu kez yakında bulunan halk plajının cankurtaranı Bayram Karatekeli’nin de yardımıyla denizde hareketsiz sırtüstü yatan kadını sahile çıkardı. İsminin Elena Mironova (65) olduğu öğrenilen Rus turist, 112 Acil Servis sağlık ekiplerinin, Kemer Özel Yaşam Hastanesi sağlık ekibinin tüm çabalarına rağmen hayata döndürülemedi.
İkisi da aynı noktada fark edilip denizden cansız bedenleri çıkartılan turistlerin, farklı otellerde kaldıkları ve bulundukları noktadan yüzlerce metre uzaklıkta denize girdikleri belirlendi. Turistlerin boğulduktan sonra ters akıntı ile denize girdikleri plajdan uzaklaştıkları tahmin ediliyor.
Bölgede zaman zaman akıntı olduğu belirtilirken, başka turistlerin de boğulmuş olma ihtimaline karşı sahil bandı su sporları işletmelerine ait jetski’lerle kontrol edildi.

Boğulan Rus turistlerin cesetleri otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu Antalya Grup Başkanlığı’na gönderildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir