Son Dakika
14 Kasım 2019 Perşembe

İç pazar tatilcilerinin durumu

02 Ağustos 2014 Cumartesi, 22:20
luksaraba
SAHİLLER OTEL GİBİ
Alanyalı turizmciler, dış turizmin yanı sıra iç turizmi de geliştirecek projeler konusunda tartışırken bayram tatilinde ilçeye gelen yerli tatilcilerin durumu görenleri hüsrana uğrattı. Çevre illerden gelen binlerce yerli turist, bayram tatilini ucuza geçirmek isteyince otoparklar ve sahiller adeta otele döndü. Otellerde yer bulamayan bazı turistler de çareyi park bahçe ve kumsalda yatmakta buldu.
ARAÇLARDA UYUDULAR
Yerli tatilcilerin birçoğu otoparklar ve sahillerde konakladı. Çevre il ve ilçelerden gelen turistler, araçlarında, sahildeki şezlonglar ve çimenlerin üzerinde uyudu. 4×4 lüks jeep ile tatile gelen 4 arkadaşı görenler ise hayrete düştü. Lüks otomobilin yanına halı seren yerli tatilciler geceyi burada geçirdi. Sokaklarda uyuyan vatandaşları görenler ise durumdan rahatsız oldular ve ‘İç turizm içler acısı’ yorumunda bulundular.
İç turizmin içine ettiler
Alanya’da çevre illerden gelen binlerce yerli turist, bayram tatilini ucuza geçirmek isteyince otoparklar ve sahiller adeta otele döndü.
Üç günlük bayram tatilini fırsat bilerek ilçeye akın eden binlerce yerli turist, ilçe merkezindeki otoparklar ve sahillerde konakladı. Çevre il ve ilçelerden gelen turistler, tatili ucuza geçirmek için bazısı araçların üstünde, bazısı sahildeki şezlongların üzerinde, bazıları ise çimenlerin üzerinde uyudu. Turizm sezonunun hareketli geçtiği ilçede, otel fiyatlarının yüksek olması nedeniyle sokaklarda uyuyan vatandaşları görenler ise durumdan rahatsız oldukları gerekçesiyle belediyeye şikâyet telefonları yağdırdı. TÜRSAB Alanya BYK Başkanı Suat Çavuşoğlu, Ramazan Bayramı’nda doluluğun % 100’e çıktığını ve birçok yerli tatilcinin ise otellerde yer bulamayarak parklarda yattığını söylemişti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir