Son Dakika
16 Kasım 2019 Cumartesi

Gezide kayboldular metruk evde bulundular

24 Temmuz 2014 Perşembe, 09:04
gezide-kayboldular-metruk-evde-bulundular-4606402

Motosikletle çıktıkları Güneydoğu turu kapsamında Halfeti’ye gelen 2 kişinin metruk evde cesedi bulundu

Geçtiğimiz günlerde motorsikletle Güneydoğu Anadolu seyahatine çıkan Türkiye Enduro Kulübü üyelerinden Engin Öksüz ve Abdullah Türk’ten,  21.07.2014’ten beri haber alınamıyordu.

Çeken Mahallesi’nde bulunan metruk evden kötü kokular geldiğini fark eden vatandaşlar, durumu polise bildirdi. Polis ekipleri, evde yaptığı aramada, 2 kişinin hareketsiz yattığını görünce 112 Acil Servis ekiplerine haber verdi. sağlıkekiplerinin yaptığı incelemede söz konusu 2 kişinin öldüğü belirlendi.

Polis ekipleri, yaptığı incelemede, cesetlerin Engin Öksüz (33) ile Abdullah Türk’e (50) ait olduğunu saptadı. Cesetler, otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Türkiye Enduro Kulübü yetkilileri tarafından sosyal medyada yayınlanan mesajda, yetkililerden birinin en son 21.07.2014 saat 13:00 civarında telefon ile görüştüğü Öksüz ve Türk’ün, Gaziantep – Halfeti’de olduklarını, bölge insanından aldıkları tavsiye üzerine civarda gezeceklerini söylediklerini belirtmişti.

Sosyal medya hesaplarında en son Şanlıurfa – Birecik’te yer bildirimi yaptıkları belirtilen motorculardan Abdullah Türk’ün saat 14.48 civarı kendi paylaşımlarına yaptığı yorumdan sonra iki motorcudan da haber alınamadı.

Her ikisinin de telefonlarına ulaşamayan motorcuların silahla vurularak öldüğü öğrenilirken, kulüp yetkilisi Aşır Engin’in Urfa polisi ve jandarmaya bilgi verdiği, AFAD ve AKUT’un konuyla ilgili bilgilendirildiği öğrenildi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir