Son Dakika
06 Temmuz 2020 Pazartesi

Eylülde Alanya dolu gözüküyor dediler

15 Eylül 2014 Pazartesi, 16:35
TÜRSAB Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Suat Çavuşoğlu, Antalya’da 40 bin yeni yatağın devreye girmesi nedeniyle Alanya’nın sezona yavaş başladığını ve Ramazan Bayramı arefesine kadar özellikle düşük yıldızlı otellerde ciddi problemler yaşandığını belirterek “Ramazan Bayramı ile maksimum doluluğu yakaladık” dedi.
TÜRSAB: GÖSTERGELER İYİ 
Eylül ile birlikte Türkiye’de ve Avrupa’da okulların açıldığını hatırlatan Çavuşoğlu “Bu da yerli ve yabancı çocuklu aileler için tatil döneminin bittiğini gösteriyor. Ancak şu an üçüncü yaş grubu gelmeye başladı. Kasım başına kadar doluluk iyi gözüküyor. Kasım ortasından itibaren uzun süreli konaklayacak turistler gelecek” dedi.
ALTİD: ARTIŞ GÖZÜKÜYOR 
Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili de “Sezonu geç açtık, geç toparlandık ancak bundan sonra da doluluk oranı düşmeyecek. Üçüncü yaş turistler için cazip olan serin hava ve kaliteli servis dönemi başladı. Eylül ve Ekim ayları için otellerin dolulukları yüzde 80-90’dan aşağı olmayacak. Geçen yıl bu oran yüzde 70-80’di” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir