Son Dakika
14 Kasım 2019 Perşembe

Esnaftan elektirik isyanı

15 Ağustos 2014 Cuma, 12:47
elektirikisyani-
Alanya’da yaz sezonunda sık sık yaşanmaya devam eden elektrik kesintileri vatandaşlar kadar esnafı da çileden çıkardı. Dün Dinek Mevkii’nde bulunan ve şehre elektrik taşıyan direklerden birinin arıza yapması sonucu şehrin bir bölümüne uzun süre elektrik verilememesinden dolayı özellikle cuma pazarı çevresindeki esnaflar isyan etti. Esnafların bazıları işyerlerine jeneratör yardımıyla elektrik sağlarken bazıları da elektriğin gelmesi için dua eder hale geldi. Yaz sezonunun yoğun yaşandığı Alanya’da sıcaklığın aşırı bunaltıcı olmasından dolayı elektriksizlikten klimasız kalan iş yerlerine turistler de girmek istemedi. İşte yaşanan elektrik kesintisine esnafın tepkisi:
Ramazan Şensoy (Butik): 
Yaz sezonunda yaşanan bu elektrik kesintileri eğer bilerek yapılıyorsa vatandaşları ve esnafı da düşünmeleri lazım.  Eğer bir arıza varsa da bu arızaların tekrar meydana gelmemesi için gerekli çalışmaların biran önce yapılması lazım diye düşünüyorum. Elektrik kesintilerinin meydana geleceği nedenler bellidir. Yetkililer tarafından bu konuda gerekli önlem ve tedbirler alınırsa ne vatandaş mağdur olur ne de esnaf mağdur olur.
Emrah Ramalı (Bujiteri): 
Bu tip kesintiler yaz sezonunda olmaması gereken olaylardır. Zaten sıcakta turist dolaşıp alışveriş yapmıyor, bir de elektrikler kesilince turist sıcaktan dükkânın içine girmiyor. Kaç saattir Alanya gibi merkezi bir yerde elektrik yok. Ve hiç bir şekilde esnafa dahi bilgi verilmiyor. Öğlenden beri bazı arkadaşlarımız jeneratör ile işyerine elektrik vermeye çalışıyor. 300 bin kişinin yaşadığı Alanya bugün felç olmuş durumda.
İbrahim Özdemir (Butik): 
Gerçekten Alanya’ya yakışmayan olaylar yaşanıyor. Türkiye’nin en güzel turizm merkezlerinden birisi olan Alanya’da bu sene sık sık yaşanan elektrik kesintileri artık biz esnafı canından bezdirdi. Saatlerdir iş yerimize bir tane turist gelmedi. Turist sıcaktan dolayı işyerlerine girmiyor bile. Elektrik kesilebilir ama en fazla yarım saatte geri yapılması gerekir. Saatlerdir elektriksiz bırakılmamalıdır Alanya halkı. Alanya’da elektrikten kimler sorumluysa gerekli tedbirleri alsınlar. Çünkü biz ardık esnaf olarak canımızdan bezdik.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir