Son Dakika
15 Kasım 2019 Cuma

Cinayet para içinmiş

04 Eylül 2014 Perşembe, 22:41
paraicinmis
Mahmutlar Mahallesi’nde Alman 65 yaşındaki Peter Horvart ile eşi 50 yaşındaki Kertsin Horvart’ın öldürülmesi olayına karıştığı iddiasıyla 29 Ağustos’ta Zonguldak’ta yakalanan Tarkan C’nin ardından ikinci şüpheli 32 yaşındaki Murat Ç. de Zonguldak’ta saklandığı eniştenin evinde yakalandı. Tarkan C,  Alanya’da çıkartıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak Alanya L Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderilmişti. Önceki gece yakalanan Murat Ç. de Zonguldak’ta çapraz sorguya alındı. Murat Ç, çapraz sorguda cinayeti Tarkan C. ile işlediklerini itiraf ettiği belirtildi.
DÜN AKŞAM ALANYA’YA GETİRDİ
Zonguldak’ta işlemlerin ardından Murat Ç. dün akşam saat 22.00 sıralarında Alanya’ya getirildi. Jandarmalar tarafından Alanya Devlet Hastanesi’ndeki sağlık taramasının ardından Mahmutlar Karakol Komutanlığı’na götürülen Murat Ç.’nin bugün adliyeye çıkartılması bekleniyor.
VALİ ÖZTÜRK: ŞUANDA SEBEP PARA
İki şüphelinin de yakalanmasının ardından açıklama yapan Antalya Valisi Sebahattin Öztürk şu anda cinayet sebebinin para olarak göründüğünü ancak detayların mahkeme aşamasında netleşeceğini söyledi. Öztürk, “Ancak içerikte hangi sebeplerle, bu bilgilere nasıl ulaştılar, buraya gelmeyi nereden akıl ettiler, hangi bilgi onlara ulaştı, onu tam bilemiyoruz. Mahkeme aşamasında bunlar ortaya çıkacak. Şu anda sebep olarak para görünüyor” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir