Son Dakika
11 Ocak 2020 Cumartesi

Büfelere kim konacak merak ediyoruz

07 Ekim 2015 Çarşamba, 11:22
bufeleriveriyorlar

ALANYA’DAKİ 41 sahil büfesinin ihale, işletme ve denetleme yetkisinin Alanya Belediyesi yerine yeniden Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesini eleştiren MHP İlçe Başkanı Hilmi Er “Antalya Valisi Muammer Türker maalesef devletin valisi olması gerekirken, iktidar partisinin belediye başkanı gibi davranıyor. Tüm parti ve belediyelere eşit olması gereken vali ve kaymakamlar bu eşitliği sağlayamıyor. Bu konuyu halkın takdirine bırakıyorum” dedi.

‘ALANYA’YA NE KATKISI VAR?’

BÜYÜKŞEHİR’İN Alanya’daki çalışmalarını da eleştiren Er “Şehir günlerdir sivrisinek ve karasinek sorunu ile boğuşuyor. Sular sık sık kesiliyor. ‘Milyonlarca TL yatırım yapacağız’ diyenler şu ana kadar ne kadar yatırım yaptı? Halkın önüne bir bilanço koysunlar. Alanya’dan elde edilen gelirlerin kaçta kaçı Alanya’ya yatırım olarak geri döndü, bunun hesabını vermeleri gerekiyor. Şu an Antalya’nın kasasını Alanya ayakta tutuyor” diye konuştu.

‘BÜFELERİ YANDAŞA PEŞKEŞ ÇEKECEKLER’

ALANYA’NIN parasının Antalya BŞB eliyle AKP’ye peşkeş çekildiğini iddia eden CHP İlçe Başkanı Şengül Yeşildal “Su faturası ile bizden çevre temizlik vergisi alıyorlar. Ara sokakları Alanya Belediyesi temizliyor ama paralar Antalya’ya gidiyor. Göreceksiniz, sahil büfelerini de yandaşlarına peşkeş çekecekler. Devletin valisi bu işlere alet olmamalı, adil bir şekilde görevini yapmalıdır” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir