Son Dakika
19 Kasım 2019 Salı

Bu yıl londra en pahalı bölge oldu

03 Ağustos 2014 Pazar, 22:59
londra

The Hotel Solutions Provider’ın (HRS) yaptığı araştırmaya göre, Londra Avrupa’nın konaklama alanında en pahalı şehri oldu. Şehirde ortalama oda fiyatları son 12 ayda yüzde 10 artarak 130 Pound’a yaklaştı. Artan oda fiyatlarıyla birlikte Londra, uzun zamandır ilk sırada bulunan Kopenhag’ı geride bıraktı.

HRS İngiltere ve İrlanda Genel Müdürü Jon West, “Ekonominin düzelmesi ile birlikte turizm sektörü de toparlanmaya başladı. Bu da başkentteki oda fiyatlarına yansıdı” dedi. Ortalama oda fiyatlarında en fazla yükselme ise yüzde 17 ile Lizbon’da görüldü. Lizbon’da oda fiyatlarının 96 Euro’ya yükseldiği belirtilirken, Kopenhag’da yüzde 11 artışla 149 Euro’ya ve Amsterdam’da yüzde 5’lik artışla 139 Euro’ya çıktığı açıklandı.

İngiltere’de Londra’dan sonra en pahalı şehrin gecelik 97 Pound ile Edinburgh olduğu vurgulanırken, en ucuz odaların ise ortalama 72 Pound ile Liverpool’da bulunduğu kaydedildi. Öte yandan, ortalama oda fiyatları Bangkok’da yüzde 23, Seul’da yüzde 14, Tokyo’da yüzde 13, San Francisco’da yüzde 17 ve Dubai’de yüzde 10 artış gösterdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir