Son Dakika
15 Ocak 2020 Çarşamba

Boş adamlar aç kalırsa

09 Ekim 2015 Cuma, 11:53
tehditler
AĞABEYİ VE ABLASI DA MERMİ GÖNDERİLDİ
Kendisine gönderilen kargoyu jandarmaya götürdüğünü anlatan Tolga Cömertoğlu, şöyle konuştu:
“Bu kargolardan sonra ağabeyim Yıldırım Cömertoğlu ile ablam Nergiz Cömertoğlu’na da birer kargo gönderildiğini öğrendik. Alanya’dan verilen bu kargoların dağıtımı yapılmadan durumu jandarmaya bildirdik. Gelen kargoları jandarma ekipleri huzurumuzda açtı. İçinden bana gönderdikleri gibi birer mermi ile tehdit içerikli yazı çıktı.”
ESKİ EŞİNİ DE ARADILAR
Sanıkların, boşandığı eşi C.C.’nin de telefonunu bularak aradıklarını anlatan Cömertoğlu, “Şüpheliler eski eşime ‘Tolga’ya, ‘Battal ağabeyinin selamını iletin’. Tolga gereğini yapsın’ demişler. Tekrar aradıkların da C.C., aramaları reddedip arayan numaraya ‘Yanlış kişiyi arıyorsunuz’ diye mesaj atmış” dedi.
YILDIRIM CÖMERTOĞLU TANIKLIK YAPTI
Mermi gönderilerek tehdit edilen Tolga Cömertoğlu’nun ağabeyi 47 yaşındaki Yıldırım Cömertoğlu da tanık olarak dinlendi. Sanıkların kardeşini arayarak tehdit edip para istediğini kardeşinden öğrendiğini anlatan Cömertoğlu, “Kardeşim bunun üzerine savcılığa suç duyurusunda bulundu. Yasal işlemleri beklerken 26 Eylül’de kardeşime bir kargo şirketi kanalıyla içinde tehdit mektubu ve mermi bulunan kargo geldi. Kargo şirketinden benim adıma da paket olduğu söylendi. Otelin güvenlik görevlisini alması için gönderdik. Gelen kargonun göndericisi olarak Battal Ergin’in adını görünce kolluk kuvvetlerine ihbarda bulundum. Jandarma huzurunda açıldığında ‘Battal ağabeyimin selamını Tolga Bey’e iletin’ notu ile bir adet mermi çıktı” dedi. 
TAHLİYE TALEBİ REDDEDİLDİ

Tutuklu sanık Erdem D.’nin avukatı Zeynep Yeşilırmak, müvekkilinin gönderilen not ve mermiden haberi olmadığını iddia ederek tahliyesini istedi. Fatih K.’nin avukatı ise suçun yağma değil, tehdit olduğunu iddia ederek  müvekkilinin cezaevinde tutuklu kaldığı sürenin dikkate alınarak tahliyesini istedi. Tahliye talebini reddeden mahkeme, duruşmayı erteledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir