Son Dakika
21 Temmuz 2019 Pazar

Biraz samimi olun çağrısı

08 Ocak 2015 Perşembe, 16:26
alidas
ALANYA Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) meclisinde gündeme taşınan ve kamuoyunu uzun süre meşgul eden Liman İşletmeleri AŞ’nin (ALİDAŞ) zarar ettiği yönündeki haberlere, dün ALİDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Taç’ın açıklaması damga vurmuştu. Bugün Taç’ın açıklamalarına yanıt veren ALTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve ALİDAŞ’tan sorumlu meclis üyesi olan Serdar Uygun, ALİDAŞ yöneticilerini samimi olmaya davet etti. Uygun, “Biz sadece ALİDAŞ’ı değil odanın iştirakı olan 4 şirketin hesaplarını incelemek istedik. ALİDAŞ dışında her yerden veriler geldi. Oradaki bilgileri alıp rapor haline getirerek üyelerimize sunmak zorundayız. Ama anlamadığımız bir şekilde suçu bize attılar. Alidaşla ilgili olarak üyelerimize bilgi vermek zorundayız. Biz ALİDAŞ’ın zarar ettiğini basın açıklamasıyla yapmadık. Meclis toplantısında dile getirdik tıpkı ALMAR gibi onu da dile getirdik. ALİDAŞ’ta odayı temsil ediyorsam 10 bin kişinin üzerimde vebali var demektir ve hesap vermek zorundayım” dedi.
‘BİRDE TİCARİ AHLAKTAN BAHSETMİŞLER’
İhtarname konusuna da açıklık getiren Uygun, “İncelemk için hesapları istedik olumlu baktılar daha sonra yüzyüze ve telefon ile istememe rağmen alamadım. Daha sonra ihtarname çektik. İkincisini de çektik sonuç olmayınca. Odamız genel sekreterliğine ALİDAŞ’tan yazı geliyor bize “Yarın 11’den sonra odaya gelin inceleyin” diye. Bunun etik olmadığı konusunda bilgi aldık. Öncelikle samimi olalım. Bu heapları vermemekteki raddeye gelmenin amacı ne. Ticari ahlaktan bahsetmişler ama kamuoyunun takdirine bırakıyorum”diye konuştu.
‘ALİDAŞ’IN ORTAĞIYIZ İNCELEMEK HAKKIMIZ’
Son bilgilere göre ALİDAŞ’ın zarar ettiğini söyleyen Uygun, “Samimi olalım biz de ortağız inceleriz hesapları üyelerimize hesap beririz. Alanya için üyeler için neler yapabiliriz bunu öğrenmek istiyoruz. Samimi olsunlar hesapları açsınlar inceleyelim” ifadelerini kullandı.
‘ALTSO’NUN ÇEKİLMESİNİ MECLİSTE GÖRÜŞÜRÜZ’
Yaşanan gelişmelerin ardından ALTSO’nun ALİDAŞ’tan çekilmesi gibi bir durum söz konusu olabilir mi sorularına da yanıt veren Uygun, “Hesapları inceledikten sonra kendi meclis üyelerimizele görüşüp kararı alırız” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir