Son Dakika
16 Kasım 2019 Cumartesi

Ben Masumum

24 Temmuz 2014 Perşembe, 08:28
suriyeli_cani_ben_masumum_h95060 (1)

Patronunun eşi 50 yaşındaki Rabia Doğan’ı boğarak öldürdüğü iddia edilen Suriyeli tarım işçisi Abdurrahman Ç. sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandı.

HENÜZ üç gün önce tarım işçisi olarak Mustafa Doğan’ın serasında çalışmaya başlayan Suriyeli Abdurrahman Ç, Doğan’ın evde olmadığı sırada 50 yaşındaki eşi Rabia Doğan’ı henüz netleşmeyen bir nedenle boğarak öldürdü. Korkunç cinayeti, eşi öldürülen Mustafa Doğan şu sözlerle anlattı: Suriye’de Esad yanlısı bir asker olduğunu söyledi. İki gün çalıştı ve bizim evde kaldı.
‘BENİ ÇARŞIYA GÖTÜR’ 
Olay günü eşim ve ben çardakta uyuyorduk. Bir ara uyandım ve markete pide almaya gittim. 45 dakika sonra döndüğümde eşim ortalıkta yoktu, Suriyeli ise bahçede çalışıyordu. Bir süre Suriyeli ile eşimi aradık ama bulamadık. Bana ‘Beni çarşıya götür’ dedi. Suriyeli’yi motosiklete bindirdim ama şüphelenip yoldan döndüm. Sonra köylülerle aramaya başladık.
‘EVDEN PARA ÇALMIŞ’ 
Bu sırada Suriyeli’nin yanımızdan kaçtığını fark ettik. Oğlum Harun, motosikletle Suriyeli’yi yakalayıp getirdi. Biz cesedi 4-5 saat sonra yüklükte bulduk. Bu sırada Suriyeli jandarmaya sığındı. Eşim, evden biraz bozuk para çalan Suriyeli’yi görmüş, cinayet bu yüzden işlenmiş olabilir. Sanırım eşimin kafasına birşey vurmuş ve boğmuş. Eşimi boş yere öldürttük.
‘AYAKKABISIZ ÇIKTI’
Rabia Doğan’ın cesedi otopsi yapılmak üzere Antalya Adli Tıp Kurumu’na gönderilirken, dövülme sonucu yaralanan cinayet şüphelisi Abdurrahman Ç. Alanya Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı. Gece boyunca hastanede kalan şüpheli, tedavisi tamamlandıktan sonra sorgulanmak üzere jandarma karakoluna götürüldü. Yoğun güvenlik önlemleri altında hastaneden çıkarılan Abdurrahman Ç’nin ayakkabısının olmaması dikkat çekti. Şüpheli, sorgusunun ardından adliyeye sevk edilecek.
‘O KADINI BEN ÖLDÜRMEDİM, SUÇSUZUM’

Yediği dayak sonucu yaralanan cinayet şüphelisi Abdurrahman Ç., Alanya Devlet Hastanesi’ndeki tedavisinin ardından Alanya Jandarma Karakol Komutanlığı’na götürüldü. İşlemlerden sonra adliyeye sevk edilen şüpheli, çıkarıldığı mahkemede hakkındaki suçlamaları kabul etmedi. Rabia Doğan’ı öldürmediğini savunan Abdurrahman Ç., suçsuz olduğunu, cinayetten haberi olmadığını söyledi. ‘Cinayet’ suçundan tutuklanan Abdurrahman Ç., Alanya L Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’na gönderildi. Diğer yandan otopsi yapılmak üzere Antalya Adli Tıp Kurumu Morgu’na gönderilen Doğan’ın cenazesi, işlemlerin ardından Alanya’da toprağa verildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir