Son Dakika
03 Temmuz 2020 Cuma

Belediye Başkanı Adem Murat Yücel Skandalı

04 Temmuz 2015 Cumartesi, 18:05

Alanya’nın MHP’li Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Sulh ceza mahkemesi tarafından 300 gün görevden uzaklaştırma cezasına çarptırılmasının ardından bir skandala daha imza attı. Yücel, eşi ve yeğeniyle birlikte, yerel seçimler öncesi telefonda tanıştığı ve sonra sevgilisi olduğu iddia edilen 25 yaşındaki F.K’nin evini bastı.

AİLECEK EVE BASKIN
İddialara göre olay 26 Haziran Pazar günü gece saat 01.00 sıralarında ve Alanya’da elektronik ürünler satan bir firmada müşteri temsilci olarak çalışan F.K’nın Saray mahallesindeki evinde yaşandı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile ilişkisi olduğunu bilen eşi Yıldız Yücel, eşinin yeğeni Ali Tokaç ve eşini de yanına alarak F.K’nin evine gitti. Yıldız Yücel’in F.K’ye, “Saklamana gerek yok. Ben bütün ilişkinizi biliyorum. Sürekli mesajlar atıyorsun. Yuvamı yıkma” diyerek bu ilişkiyi sonlandırmasını istedi.

YÜCEL CAMLARI KIRDI
İkilinin karşılıklı tartışmaları gece sahur vaktine kadar devam etti ve tartışma kavgaya dönüştü. Mahallenin ayağa kalktığı olay sırasında Başkan Yücel, eşi ve akrabalarının F.K’ye saldırarak darp ettikleri belirtildi. Kavga anında F.K’nin içeri kaçtığını gören Başkan Yücel’in eliyle vurarak camı kırdığı da ortaya atılan iddialar arasında yer aldı.

DOKTOR RAPORU VAR
Kavga sırasında çeşitli yerlerinden yaralanan ve bileklerinde morluklar ile çizikler oluşan F.K, polise başvurdu ve kendisini Alanya Belediye Başkanı Adem Yücel ile akrabalarının darp ettiğini söyledi. F.K, ilk ifadesinde, Adem Murat Yücel, eşi Yıldız Yücel ve akrabalarından davacı olduğunu söyledi. Bunun üzerine polis genç kızı rapor alması için hastaneye gönderdi.

DAVADAN VAZGEÇTİ
Darp edildiğine dair doktordan rapor alan F.K, hastaneden dönünceye kadar Başkan Yücel ve akrabalarının yoğun baskısı ile karşılaştı. F.K, baskı yapılması sonucu polis merkezine geldiğinde önceki verdiği ifadeden vazgeçtiğini, davacı ve şikayetçi olmadığını söyledi. Yaşanan bu gelişmeler karşısında Alanya Cumhuriyet Savcılığı olaya el koyarak polisteki dosyayı istetti. Alanya’da gizlenen olay sosyal medyaya yansıyınca şok etkisi yarattı.

GAZETEYİ TOPLATTI
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in kısa süre önce ortaya çıkan Alanya Asliye Ceza Mahkemesi tarafından verilen ve paraya çevrilen hapis cezası ve 300 gün başkanlıktan uzaklaştırma cezasıyla ilgili haberin yer aldığı SABAH gazetesini ilçedeki tüm bayilere adamlarını göndererek toplattığı öğrenildi. Turkuvaz Dağıtım yetkilileri de haberin yayınlandığı gün Alanya’dan tek bir iade bile gelmediğini belirterek olayı doğruladı.

alanyaademmuratyucel

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir