Son Dakika
14 Kasım 2019 Perşembe

Almanlar şampiyonluğu tatil yaparak kutlayacak

17 Temmuz 2014 Perşembe, 18:51
almanlartatil

Market araştırmacısı GfK’nin turizm acenteleri satışları üzerinden yaptığı araştırmaya göre, Almanlar Haziran ayında tatil için rezervasyon yaptırmak yerine televizyon seyretmeyi tercih etti. Bin 500 seyahat acentesi ile yapılan araştırma, Haziran ayında rezervasyon gelirlerinde yüzde 18,4 düşüş yaşandığını ortaya koydu.
Turizm rezervasyon sistemi işletmecisi Traveltainment’ın verilerine göre Haziran’ın ilk üç haftasında seyahat acentelerinin yaptığı rezervasyonlarda yüzde 9 düşüş görüldü. Mayorka yüzde 28, Tunus yüzde 26, Hurgada yüzde 16, Rodos yüzde 15 ve Kanarya Adaları yüzde 13 düşüş yaşarken, Antalya’ya yapılan rezervasyonların yüzde 6 oranında artış gösterdiği belirtildi.

Online rezervasyonlarda ise seyahat acentelerinden farklı olarak yüzde 3 artış yaşanırken, ortalama düşük fiyatlar nedeniyle gelirlerde yüzde 5’lik bir düşüş görüldü. Seyahat acenteleri, tur operatörleri ve havayolu şirketleri, Alman müşterilerin Dünya Kupası zaferini tatil rezervasyonu yaparak kutlamalarını umuyor. TUI’nin son dakika tatil işletmesi L’Tur’ın Genel Müdürü Markus Orth, fiyatların son 5 yılın en düşük seviyesinde olduğunu belirterek, “Bu yıl Rusya pazarında yaşanan düşüş sebebiyle Türkiye ve Yunanistan’daki otellerin doluluklarında düşüşler yaşanıyor” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir