Son Dakika
17 Kasım 2019 Pazar

Alman çiftin katili cezaevine gönderildi

01 Eylül 2014 Pazartesi, 15:03
nakliyeciymis
Alanya’nın Mahmutlar Mahallesi’nde Alman Peter Horvath ile eşi Kerstin Horvath’ın öldürdüğü iddiasıyla memleketi Zonguldak’ta yakalanarak Alanya’da adliyeye çıkarılan 37 yaşındaki Tarkan C.’nin ifadesinde cinayet suçlamasını kabul etmediği öğrenildi. Cumhuriyet Savcısı Mithat Öz tarafından geçtiğimiz Cumartesi gece 21.00’de sorguya alınan Tarkan C., ‘Kasten adam öldürme ve yağma’ suçundan tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Tarkan C.’nin adliyedeki ifadesinde, binaya girdiğini ancak cinayet suçlamasını kabul etmediğini söylediği iddia edildi. Yine iddiaya göre Tarkan C. ve olayla ilgili aranan diğer şüpheli Murat Ç. ile birlikte Alman çifte ait kredi kartından para çekerek Ankara’da alışveriş yaparak bir otelde konakladı.
SINIR DIŞI EDİLDİĞİ YALANLANDI
Tarkan C.’nin, bazı basın yayın organlarında yer alan iyi derecede Almanca bildiği ve Almanya’dan sınır dışı edildiği yönündeki iddialar ise jandarma görevlileri tarafından yalanlandı.
ALANYA’DA NAKLİYECİLİK YAPMIŞ
‘Kasten adam öldürme ve yağma’ suçundan tutuklanarak Alanya L Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderilen Tarkan C.’nin, Zonguldak’ta 2003’te bir cinayetten yargılandığı, 16 yıl hapis cezasına çarptırıldığı ve 4 yıl sonra Denetimli Serbestlik Yasası’ndan yararlanarak serbest bırakıldıktan sonra Alanya’da bir süre nakliyecilik yaptığı öğrenildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir