Son Dakika
04 Temmuz 2020 Cumartesi

Alanyaspor maddi açıdan zor dönemde

19 Aralık 2013 Perşembe, 14:04
Alanyaspor takımın eski borçlarından dolayı sıkıntı yaşadıklarını belirtti.Bizimde elimizden gelen onların bu haberini yayınlamak daha çok insana duyurmak ve mali açıdan varsa Alanya ve Alanyaspor için taşın altına elini sokabilecek kişiler onlara duyurmaktır.Biz üstümüze düşeni yapalım gerisi Alanya sevdalılarına kalmış.
Kulüp mali bütçesi hakkında açıklamalarda bulunan Paşaoğlu bugüne kadar Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) nezdindeki gelirlerin 490 bin 879 TL’sinin Hakan Dizdaroğlu dönemindeki borçlara gittiğini söyledi. Paşaoğlu, sezon başında Yargıtay’ın kulüplerin Süper Toto Teşkilat Başkanlığı’ndaki gelirlere temlik konulamaz hükmünü bozduğu için eski borçların isim hakkı gelirlerinden tahsil edildiğini ifade etti. Geçtiğimiz ağustos ayından bu yana kulüp giderlerinin yanında bir de eski borçların ödendiğini belirten Paşaoğlu, “Bu sezon şu ana kadar eski futbolculardan Metin Aslan’a 47 bin 444 TL, Aydın Gençer’e 69 bin 564 TL, Kadir Delimöroğlu’na 52 bin 984 TL, Fuat Özpenbe’ye 52 bin 440 TL, Mahir Demir’e 21 bin 337 TL, Ömer Akdemir’e 15 bin 352 TL, Özgür Çetiner’e 7 bin 497 TL, Zeki Yıldırım’a 13 bin 225 TL, Zafer Özkanay’a 10 bin 964 TL, Önder Serdar’a 15 bin 583 TL, Ahmet Şanlıdere’ye ise İlyas Sakızcı’ya verilen senetten dolayı 21 bin 288 TL ödeme yaptık. Diğer gelirlerden yapılan bazı küçük ödemelerle bu rakam 500 bin TL’yi aştı” diye konuştu.

 

‘SÖZLER UNUTULMAMALI’

 

Eski futbolcular dışında da birçok ödemenin söz konusu olduğu sözlerine ekleyen Paşaoğlu şöyle konuştu: “Antrenör İsmet Çelen’e 7 bin 497 TL, Alanya Vergi Dairesi’ne 15 bin 583 TL, Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) 75 bin TL, futbolcu menajeri Hakan Demir’e 6 bin 883 TL toplamda ise 490 bin 879 TL ödeme yaptık. Bu sezon için yönetim kurulumuz tarafından kullanmayı düşündüğümüz bu rakamlarla eski borçları ödemek zorunda kaldık. Üç yılda yönetim kurulumuzun ödediği borç toplamı 3 buçuk milyon TL’yi geçti. Şampiyonluk mücadelesi veren kulübümüzün mali anlamda son dönemde yalnız bırakılması, kombine kartlardan elde edilecek olan gelirlerin şu ana kadar kulübümüze ulaşmaması, reklam ve sponsorluk gelirlerinin kulübümüze ulaşmaması bizleri sıkıntıya sokuyor. Yönetim kurulu olarak, taraftarlardaki uyanış ve takıma destek olgusunun herkese yayılması konusundaki beklentimiz sürüyor. Mali anlamda her kesimden destek beklemeye devam ediyoruz. Takımımızın şampiyon olması için yönetim kurulu, taraftarlarımız ve basın birlikteliğine maddi ve manevi yeni katılımları bekliyoruz.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir