Son Dakika
30 Haziran 2020 Salı

Alanyalı gençlerden hükümet istifa eylemi

22 Aralık 2013 Pazar, 18:48

Bir kere bu şekilde haber çıkaranlara hayret ediyoruz.Haberi yapmışsınız ortada bir grup sözcüsünden de bahsediliyor ama.Kim bu grup sıradan vatandaş mı yoksa her hangi bir odaya kayıtlı bir grup mu böyle haber gerçekten olmaz ancak bizim ekiplerimiz yakalayamadığı için haberi malesef bu şekilde vereceğiz.

ATATÜRK Anıtı önünde toplanan yaklaşık 150 kişilik grup, ellerinde ‘Bir kutum bile yok, anlıyor musun’, ‘Bu pisliği ancak devrim temizler’, ‘Kahrolsun içinden dolar çıkmayan ayakkabı kutuları’, ‘Yalana- talana yolsuzluklara son. Hükümet istifa’ yazılı döviz ve pankartlarla eylem yaptı. ‘Hırsızlar mecliste, devrimciler hapiste’, ‘Kutular açılsın, hükümet yıkılsın’, ‘Her yer rüşvet, her yer yolsuzluk’ ve ‘Hükümet istifa, AKP yüce divana’ diye slogan atan grup adına açıklama yapan platform üyesi Caner Durak, “Artık karşımızda gayrimeşru bir siyasi iktidar var. Bu iktidar bugün haziran ayındakinden olduğundan daha fazla kire bulaşmıştır. AKP’nin tek bir gün daha ülkeyi yönetme ehliyeti yoktur. Hükümet derhal istifa etmelidir” dedi.
AYAKKABI KUTUSU BIRAKMAK İSTEDİLER
Grup, açıklamanın ardından polis ekipleri kontrolünde ‘Hacet’, Şevket Tokuş’ ve ‘Atatürk’ Caddesi’nde yürüyüş yaptı. AK Parti İlçe Teşkilatı önüne ‘ayakkabı kutusu’ bırakmak isteyen protestocular, ‘Yayla Yolu’ girişinde polis barikatıyla karşılaştı. Grup, geçiş izni verilmemesi üzerine ayakkabı kutularını, parti binasına yaklaşık 30 metre mesafedeki polis barikatı önüne bıraktı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir