Son Dakika
02 Aralık 2019 Pazartesi

Alanyabebeği burada tanıtıldı

11 Aralık 2014 Perşembe, 11:02
alanyabebegiburd

ALANYA Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından desteklenen proje kapsamında Alanya’nın kültürel ve tarihi değerlerinin yaşatılmasının amaçlandığı ifade edildi. GAKSA University Moda Tasarımı Bölümü Başkanı Canan Yakın tarafından yapılacak çalışmalar tanıtıldı. Bu kapsamda yapılacak ürünler arasında yer alan kitre ve el yapımı döküm bebekler Alaattin Keykubat, Mahperi Sultan ve isim annesi Ceylan Tanrıseven olan “Emmioğlu” öğrenciler tarafından ilgiyle karşılandı.
Ceylan Tanrıseven, projeyle ilgili “Bana sunulduğunda, toplumun dezavantajlı kesimlerine sağlayacağı ekonomik desteğin önemini düşünerek geleneksel el sanatlarımızın gençler tarafından yaşatılması adına oldukça önemli bir çalışma olduğuna inandım ve Kaymakamlık bünyesinde destekleme kararı aldık” dedi.
Proje Oluşturma Derneği Başkanı Işın Fırat, GAKSA University bünyesinde açılacak kursların üçer aylık periyotlar halinde süreceğini belirtti. Öğrencilerle halkın bütünleşebileceği bir proje oluşturmayı hedeflediklerini, bu proje sayesinde geleneksel el sanatlarımızın ve Selçuklu’ya ait değerlerin yaşatılacağını ifade etti. Öğrencilerin soruları ile proje tanıtımı sona erdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir