Son Dakika
14 Kasım 2019 Perşembe

Alanya ya yatırım turizm’e yatırım

02 Eylül 2014 Salı, 14:11
alanyayyatirim
50 MİLYON TURİST
50 MİLYAR $ GELİR
62. Hükümet’in programını TBMM Genel Kurulu’ndan okuyan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Alanya’yı ve bölgeyi yakından ilgilendiren turizm alanında da detaylı açıklamalarda bulundu. Turizm gelirlerinde meydana gelen artışı ele alan Davutoğlu, sektörü çeşitlendirme ile turizm gelirini istikrarlı bir şekilde artırmayı hedeflediklerini bildirerek “2023 perspektifinde 50 milyon turist ve 50 milyar doları aşan bir turizm geliri öngörüyoruz” dedi.
OTOYOL VE HIZLI TREN
Öte yandan Davutoğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ilk kez Haber Alanya Gazetesi ile ilçeye duyurduğu Kuşyuvası yolundaki yeniden projelendirme müjdesine yenilerini ekledi. Havalimanlarındaki gelişmeleri sıralayan Davutoğlu, “Afyon-Antalya-Alanya otoyol projesinin de fizibilite ve proje çalışmalarını tamamlayarak yapımlarına başlayacağız. Antalya-Konya-Aksaray-Nevşehir-Kayseri hızlı tren hattının etüt ve proje çalışmalarına başlayacağız” dedi.
ANAMUR’A HAVAALANI
Anamur Havaalanı için Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı tarafından Master plan çalışması tamamlanan proje, yapım işi için ihale aşamasına getirildi. Projeye göre hazineye ait 150 dönüm araziye yapılacak Havaalanı 1 adet ana pist, 1 adet paralel taksi yolu, 1 adet uçak hangarı, park sahası, model uçak okulu,  yangın uçakları için park sahası, havacılık eğitim idari binası, uçuş okulu, simülatör binası ve uçuş kulesi ünitelerinden oluşacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir