Son Dakika
19 Ekim 2019 Cumartesi

Alanya Öğretmenevi Müdürü Ahmet Aksoy gerçekten o şarkıyı çaldırmadımı

02 Ekim 2014 Perşembe, 10:44
ahmetaksoy

ŞOK iddia, Alanya’da olduğu gibi yurt genelinde de ses getirdi. Alanya Öğretmenevi’nde düzenlenen canlı müzikli etkinlikte Atatürk’ü anlatan ‘Sarı Saçlım Mavi Gözlüm’ isimli şarkının söyletilmediği iddia edildi. Alanya Öğretmenevi’nde sahne alan genç müzisyen Onur Eren, şu iddialarda bulundu: Çarşamba ve Cuma akşamları sahne aldığım Öğretmenevi’nde bir kadın şarkı söylemek için sahneye geldi.

OKUNMAYINCA KONUKLAR AYAKLANDI 

 

ATATÜRK’E özlemi anlatan ‘Sarı Saçlım, Mavi Gözlüm’ü okumak istedi. Ben de çalmaya başladım. Fakat Alanya Öğretmenevi Müdürü Ahmet Aksoy kadına bu şarkıyı okumaması için itiraz etti. Ardından benden kadının elinden mikrofonu almamı istedi. Şarkının okunmaması üzerine konuklar ayaklanınca ‘Eseri ben okuyacağım’ dedim. Daha sonra müdür ortamı daha da gererek bana hakaret etti.

 

‘ATATÜRK’E SAYGISIZLIK YAPILDI’ 

 

BEN de Öğretmenevi’nde sahne aldığıma ilişkin hazırlanan ve asılı olan afişlerimi yırttım. Öğretmenevi’nin karşısındaki caddede göğsümü gere gere, yaklaşık 70 kişiyle bu eseri okudum. Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven de oradaydı. Ahmet Aksoy bana daha sonra ‘Geri gel, çal’ dedi ama ben ‘Hayır’ dedim. Çünkü bence Atatürk’e saygısızlık yapılmıştır. Ben bu işi sonuna kadar takip edeceğim.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir