Son Dakika
16 Kasım 2019 Cumartesi

Alanya mypetlere yasak getiriyor

31 Temmuz 2014 Perşembe, 13:14
2015-mypet-yok
KARARDAN DÖNÜŞ YOK
Alanya’nın, ilk kez 24 Mart 2011’de yapılan ihaleden sonra tanıştığı Mypetler, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in almış olduğu kararla 2015’te tamamen yasaklanacak. Yücel, ilk yıllardan beri kaldırımları işgal ettikleri ve yayalara çarparak yaralamalı kazalara sebebiyet verdiği gerekçesi ile şikayet konusu olan Mypetler ile ilgili alınan karardan dönüş olmayacağını vurguladı.
VATANDAŞ DAHA ÖNEMLİ
Göreve geldiği 30 Mart seçimlerinden önce ihale edildikleri için bir anda yasaklamaya gitmediklerini belirten Yücel, “Bir yıllığına beldelerdeki Mypetleri ihale ettik ve kendilerine 2015 yılında bir daha ihale yapılmayacağını duyurduk. Tamamen yasaklayacağımızı bildirdik. Tepkiler oldu ancak bizim için vatandaşın tepkisi daha önemli” diye konuştu.
DOĞRU VE İSABETLİ KARAR
Yücel’in almış olduğu yasaklama kararına Mypetlerden sürekli dert yanan turizmci, esnaf ve vatandaşlardan memnuniyet mesajları geldi. Şoförler Odası Başkanı Ali Akkaya, ALTİD Başkanı Burhan Sili, Kleopatra Otelciler Birliği Başkanı Servet Şakiroğlu, birçok esnaf ve vatandaş, “Doğru ve isabetli bir karar. Başkan Yücel’e teşekkür ediyoruz” dediler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir