Son Dakika
19 Kasım 2019 Salı

Alanya artık il olabilir

06 Eylül 2014 Cumartesi, 10:16
alanyailolmali

TÜRKİYE Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Yardımcısı ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim, kendi sosyal medya hesabı üzerinden Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na attığı twitte, Alanya’nın il olması için hiç bir eksiğinin olmadığını söyleyerek “Alanya ili fiilen var, resmen yok. Bunun adını koymak bakanımıza kalmış. Alanya’mız bunu fazlasıyla hak ediyor.” dedi.

‘KRİTERLERİ TUTMAYAN İLÇELER İL OLDU”
TGF Genel Başkan Yardımcısı ve AGC Başkanı Dim, Alanyalı Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na attığı twitler de şunlara değindi: “Bugüne kadar İl olmak için ne yaptıysak elimizde patladı. Güçlü siyasetçiler çıkaran, kriterleri tutmayan ilçeler İl oldu. İl olmanın kriterlerinden en önemlisinin içimizden güçlü siyasetçi çıkarmak oldugunu hep söyledik, durduk. Ve bugun Mevlüt Çavuşoğlu var.”

‘ÇAVUŞOĞLU ROTAMIZI ÇİZERSE BİZ YÜRÜRÜZ’
“Her İl kampanyası ya içten ihanet, ya dıştan saldırılarla sabote edildi. Güçlü siyasetçimiz Mevlüt Çavuşoğlu rotamızı çizerse biz yürürüz. Alanya; 4-5 ilçeli 400 bin nüfuslu küçük bir il de olur, 10-12 ilçeli 750 bin nüfuslu bir büyükşehir ili de.  Tercih, Bakan Mevlüt Çavuşoğlu’nundur. Büyükşehir Yasası’ndan kaynaklanan sıkıntı ve Akdeniz’de bin 240 km.’de 3 Büyükşehir ilinin (Muğla, Antalya, Mersin) sakıncalarını bakanımız iyi bilir. Karadeniz’de 650 km.’de 3’ü Büyükşehir (Samsun, Ordu, Trabzon) toplamda 6 il varken Akdeniz’deki bu idari bölünüş adaletli degildir.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir