Son Dakika
14 Kasım 2019 Perşembe

Abbas’tan İstanbul’a kritik ziyaret

18 Temmuz 2014 Cuma, 06:17
abbas-tan-istanbul-a-kritik-ziyaret-4586311

İsrail’in Gazze operasyonu başladı: Abbas Türkiye’ye geliyor

İsrail’in Hamas’ı hedef alarak Gazze’ye yönelik kara harekatını başlatmasının ardından FilistinDevlet Başkanı Mahmud Abbas’ın bugün Türkiye’ye yapacağı ziyaret özel bir önem kazandı.  Abbas, eğer programında son anda değişiklik yapmazsa bugün İstanbul Havalimanı’nda Cumhurbaşkanı Abdullah ile görüşecek. Abbas, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile de bir araya gelecek.
İsrail’in Gazze’ye yönelik operasyonunun ardından Abbas’ın bugün İstanbul’a yapacağı ziyaret özel önem kazandı. Abbas,  eğer programında değişiklik yapmazsa BaşbakanRecep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak 18-19 Temmuztarihlerinde Türkiye’ye ziyarette bulunacak.

Havalimanında görüşecekler
Abbas ile Cumhurbaşkanı Gül, saat 16.00’da İstanbul Atatürk Havalimanı’nda görüşecek. Gül, bu görüşmeden sonra bir açıklama yapacak ve Ankara’ya hareket edecek. Gül, akşamCumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı’nda düzenlenecek törene katılacak.
Abbas ise İstanbul’da Başbakan Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Davutoğlu ile görüşecek. Bu görüşme, İsrail’in Gazze’ye yönelik kara harekatı nedeniyle ayrı bir önem kazandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir