Son Dakika
17 Ocak 2020 Cuma

14 yaşında çocuk bana vurdu kendimi korudum

19 Eylül 2015 Cumartesi, 10:43
veletusludurmadi
‘BANA VURDU, KENDİMİ KORUDUM’
Maktul Halit Turan’ın bunun üzerine köpeği bırakıp kendisine vurduğunu iddia eden A.G.B., ifadesinde şunları söyledi:
“Maktul benim enseme yumruk attı. Ben de kendimi korumak amacıyla bir kez yüzüne yumruk attım. Yere düştü. Hareket etmeyince kalbini dinledim. Kalp masajı yaptım. Arkadaşlarıma ambulans çağırmalarını söyledim. Bir süre sonra maktulün oğlu geldi. ‘Babama ne yaptınız’ diye üzerime geldi. Arkadaşlarım gitmemi, başımın belaya gireceğini söyledi. Ben de eve gittim. Sonra da polise teslim oldum.”
SANIK OLAY YERİNDEN KAÇTI
Halit Turan’ın oğlu müşteki Mehmet Turan ise olay anında evde ders çalıştığını söyledi. Kapının çalındığını belirten Turan, “Kapıyı açtığımda babamın kavgaya karıştığı ve yerde yattığı söylendi. Olay yerine gittim. Babam yerde yatıyordu. Ağzından, burnundan, gözünden kan gelmişti. ‘Kim yaptı’ diye bağırdım. Sanığı gösterdiler ancak olay yerinden kaçtı” diye konuştu.
Sanığın birlikte oyun oynadığı arkadaşlarından 14 yaşındaki E.B. ise Halit Turan’ın yanlarına gelerek ‘Köpekleri oynatalım mı’ diye sorduğunu, ardından köpeklerin çiftleşmeye başladığını söyledi. Halit Turan’ın köpeğe yumrukla vurmaya başladığını anlatan E.B., “A.G.B. kendisine ‘niye vuruyorsun’ diye tepki gösterince tokat attı. A.G.B. de maktulün yüzüne yumruk attı. Önce sendeledi, sonra havada durur gibi bekledi ardından da yere düştü. Biz korktuk. Maktul çiftleşmeye devam eden köpeklere takılarak yere düştü” diye konuştu.
Duruşmada, A.G.B.’nin oyun oynadığı diğer tanıklar da A.C.N, S.E.G. ve A.G. de benzer ifadeler verdi.
Duruşma, diğer tanıkların dinlenmesi, olay yerindeki kamera kayıtlarının bilirkişi tarafından incelenmesi ve dosyadaki eksiklerin tamamlanması için erteledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir