Son Dakika
21 Mayıs 2019 Salı

Zeytinburnu’nda patlama…

12 Temmuz 2014 Cumartesi, 10:55
zeytın burnunda

Mithatpaşa tramvay durağına çok yakın bir apartmanın giriş katındaki imalathanede patlama meydana geldi. Patlama ile birlikte çıkan yangın söndürülse de soğutma çalışmaları sürüyor. Binada mahsur kalanlar olduğu iddia ediliyor. Can kaybına ilişkin bir bilgi bulunmazken yaralı sayısı 8 olarak açıklandı.

Zeytinburnu’nda  Beştelsiz mahallesinde tramvay durağına yakın dört katlı bir apartmanın giriş katında bulunan ambalaj imalathanesinde patlama meydana geldi. Gaz sıkışması sebebiyle yaşanan patlamanın tüpten mi yoksa doğalgazdan mı meydana geldiği henüz kesinlemiş değil. Patlamada şu an için can kaybı yok. Teyid edilmemiş olmakla birlikte binada mahsur kalanlar olduğu da belirtiliyor. İtfaiye ekiplerinin binada arama çalışmaları devam ediyor.

Güvenlik güçleri tarafından güvenlik çemberine alınan bölgede çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi bulunuyor. Patlamada 4 kişinin yaralandığı belirtiliyor. Yaralıların halen çıkarıldığı bilgisi de geliyor. Binadan çıkarılan 8 yaralı çevre hastanelerde tedavi altına alındı. Sağlık durumlarına ilişkin bir bilgi ise henüz bulunmuyor. Olayda hafif yaralananların tedavisi ise o an gerçekleştirildi. Ancak yaralıların o an binada çalışanlar mı yoksa yoldan geçen vatandaşlar mı olduğu da bilinmiyor.

BİNA KULLANILAMAZ HALE GELDİ

Patlama bir apartmanın girişinde meydana geldi. Alt katı ambalaj imalathanesi olarak kullanılan bina kullanılamaz hale geldi. Patlamanın ardından çıkan yangın şu an söndürülmüş olsa da soğutma çalışmaları sürüyor. Çökme tehlikesine karşın güvenlik güçleri binaya kimseyi yaklaştırmıyor. Binada yakınları olan kişiler de bölgede endişe içinde bekliyor.

GAZ SIKIŞMASINDAN OLDUĞU TAHMİN EDİLİYOR

Patlamanın gaz sıkışmasından kaynaklanabileceği tahmin ediliyor. Patlamada kesin olmayan bilgilere göre 8 kişinin yaralandığı belirtiliyor. Hamile bir kadının da yaralılar arasında olduğu söyleniyor.

Patlamada hamile kadın binadan atladı

Zeytinburnu Mithatpaşa tramvay durağına yakın bir iş yerinde meydana gelen patlama, çevrede korku ve paniğe neden oldu. Patlamanın ardından hamile bir bayanın binadan atladığını söyledi.

İlk müdahaleyi 5-6 tane yangın tüpüyle kendisinin yaptığını belirten bir vatandaş, “Doğalgaz değil bomba patlaması gibiydi. Marketin içerisindeydik. Biranda büyük bir patlama oldu dışarıya çıktığımızda içerideki eşyalar hala dışarı fırlıyordu. Hamile bir bayanın da çevredekilerin yardımıyla çıktığını ve yanan bir arabaya patlamasın diye yangın tüpüyle müdahale edildiğini gördüm. İçeride aynı dükkanda 2-3 kişinin olduğunu söylüyorlar. Birinci kattan atlayan hamile bayan dışında binadan çıkan olduğunu görmedik.” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir