Son Dakika
22 Mayıs 2019 Çarşamba

Venüs heykelini çalarken yakalandılar

02 Temmuz 2014 Çarşamba, 09:35
venus heykelı

Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin simgesi olan Venüs heykelini çalma girişiminde bulunan 2 kişi, heykeli kucaklarında götürürken yakalandı. Bu anlar, MOBESE kameraları tarafından da görüntülendi.

Antalya’da 22 Haziran’da 155 Polis İmdat Hattı’nı arayan vatandaşlar, Meltem Mahallesi Sakıp Sabancı Bulvarı Atatürk Parkı girişinde bulunan Uluslararası Altın Portakal Film Festivali’nin simgesi olan Venüs heykelinin iki kişi tarafından çalındığını ihbarı etti. Saat 04.00 sıralarında yapılan ihbar üzerine Kent Güvenlik Yönetim Sistemi MOBESE kamerası görüntülerini inceleyen polis, Antalyaspor Kavşağı’nda iki kişinin kucaklarındaki Venüs heykeliyle yürüdüğünü belirledi.
MOBESE merkezinde görevli ekipler tarafından verilen eşkaller doğrultusunda Bahçelievler Polis Merkezi Amirliği ekipleri, şahısları Meltem Mahallesi 3807 Sokak’ta kucaklarındaki Venüs heykeliyle yürürken yakaladı. Emniyette sorguları tamamlanan ve isimleri açıklanmayan iki şüpheli ’açıktan hırsızlık’ suçlamasıyla çıkardıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Antalya’daki Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) olarak bilinen MOBESE kameralarıyla kentin 120 noktası 384 kamera ile 24 saat izleniyor. Ayrıca, 16 tali izleme noktasıyla da güvenlik tedbiri alınıyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir