Son Dakika
21 Mayıs 2019 Salı

TUI kış stratejisini açıkladı

02 Temmuz 2014 Çarşamba, 15:15
tui

Alman tur operatörü TUI, kış sezonunda bir yandan uzak mesafe destinasyonlara yapacağı operasyonları arttırırken, bir yandan da bütçeli tatilleri ön plana çıkaracak.
ALMAN tur operatörü TUI, kış sezonunda bir yandan uzak mesafe destinasyonlara yapacağı operasyonları arttırırken, bir yandan da bütçeli tatilleri ön plana çıkaracak.  Yaz satışlarında Yunanistan’da güçlü bir artış yakalayan ve Türkiye’de yeni bir rekor kıracağı açıklanan Almanya’nın pazar lideri TUI’nin, Mısır, Kenya ve Taylan’da ise düşük taleple karşı karşıya kaldığı açıklandı.

Şirketin 2014 – 2015 kış sezonu programı hakkında bilgi veren şirketin Almanya CEO’su Christian Clemens, TUI’nin kış döneminde bir yandan uzak mesafe destinasyonlara ve konsept otellere ağırlık verirken, bir yandan da bütçeli tatillere odaklanacağını açıkladı. Clemens, İspanya için fiyatların bir miktar yükseleceğini, ancak uzak mesafe destinasyonlarla Mısır tekliflerinin daha cazip hale geleceğini ifade etti.

 

TUI kış sezonunda 70 ülkeden 6 bin otelle çalışacak. Açıklamalara göre, uzak mesafe destinasyonlara olan talep de hızla artıyor. Bu yüzden de şirket, Thomson Airways ile Canarya Adaları’na operasyon başlatacak. Şirket aynı zamanda, bütçeli tatil sunan markası Discount Travel’ı çöpe atarak, bütçeli tatil satışlarının tamamını 1-2-Fly, son dakika satışlarını ise L’Tur ile yapacak. 1-2-Fly’ın uçuş kapasitesi yüzde 10 arttırılırken, bazı yeni destinasyonlarda portfoylosuna 6 bin otel daha ekenecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir