Son Dakika
22 Mayıs 2019 Çarşamba

Seyyar Terörü

10 Temmuz 2014 Perşembe, 07:10
seyyar-teroru-4560306

Kapalıçarşı’da parfüm almadığı için hamile turisti tekmeleyen seyyar satıcı çocuk, müdahale etmeye çalışan güvenlik görevlisini ağabeyine bıçaklattı

Tarihi Kapalıçarşı’nın etrafını mesken tutan seyyar satıcıların kendilerinden sahte parfüm almayan hamile bir turiste tekme attığı görüntüler şok etkisi yarattı.

Satıcıya müdahale eden güvenlik görevlisinin ise darp edilip bıçaklanmasıÇarşı esnafını isyan ettirdi. Kapalıçarşı’daki seyyar satıcı terörünü gözler önüne seren olay, geçen 4 Haziran’da Nuruosmaniye Kapısı’nda yaşandı. Güvenlik kameralarına da yansıyan olayda, seyyar satıcılık yapan 8 yaşındaki çocuk, karşısına çıkan hamile turiste zorla sahte parfüm satmaya çalıştı.

Hamile kadın ise istememesine rağmen zorla eline tutuşturulan parfüm şişesini yere fırlattı. Buna sinirlenen seyyar satıcı çocuk, hamile turiste tekme attı. Yaşananlara şahit olan, çarşıdaki güvenlik görevlisi olaya müdahale etti. Bunun üzerine seyyar satıcı çocuk olay yerinden ayrılarak ağabeyine haber verdi.

20 KİŞİ TOPLAYIP GELDİ
Satıcının ağabeyi Şehmuz K. bir süre sonra yanına aldığı yaklaşık 20 kişi ile Kapalıçarşı’nın Nuruosmaniye girişine geldi. Satıcı çocuk, kendisine müdahale eden güvenlik görevlisi Emir Mayda’yı ağabeyine gösterdi. Kalabalığın arasından sıyrılan Şehmuz K., kardeşine müdahale eden güvenlik görevlisini karnından, sırtından ve omzundan bıçakladı. Güvenlik görevlisinin kanlar içinde yere yığıldığını gören esnaf hemen yardıma koştu. Gelen ambulansla hastaneye kaldırılan güvenlik görevlisi Mayda’nın tedavisi sürdürüyor. Geniş çaplı soruşturma başlatan polis, 16 yaşındaki saldırgan Şehmuz K. ile çarşıda terör estiren seyyar satıcıların peşine düştü. Seyyar satıcıların bazen turistleri tartakladıklarına şahit olduklarını belirten Kapalıçarşı esnafı, “Çarşının önü parfüm, şal ve oyuncak satan seyyarlardan geçilmiyor. Zabıtalar dahi bunlardan çekiniyor. Biz de mecburen ses çıkartamıyoruz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir