Son Dakika
23 Mayıs 2019 Perşembe

Korkunc Kaza

07 Temmuz 2014 Pazartesi, 18:10
6yasındakı

İnşaata kum taşıyan operatörlüğünü 32 yaşındaki Ahmet G.’nin yaptığı kepçenin çarpmasıyla devrilen beton kolonun altında kalan 6 yaşındaki Temel Yıldız yaşamını yitirdi.

SAMSUN’da inşaata kum taşıyan operatörlüğünü 32 yaşındaki Ahmet G.’nin yaptığı kepçenin çarpmasıyla devrilen beton kolonun altında kalan 6 yaşındaki Temel Yıldız yaşamını yitirdi. Kepçe operatörü jandarma tanarafından gözaltına alındı.

Olay bugün Canik İlçesi Düzardıç Mahallesi’nde meydana geldi. Evli ve 5 çocuk babası Muharrem Yıldız, tek katlı evinin üzerine kat çıkmak için inşaat çalışması başlattı. Ahmet G. kullandığı kepçeye kum alarak inşaat alanına taşımaya başladı bu sırada kepçe, kumu bıraktığı inşaat halinde olan ikinci kattaki beton kolona çarptı. Çarpmanın etkisiyle devrilen beton kolon, inşaat alanında oyun oynayan Muharrem Yıldız’ın oğlu Temel Yıldız’ın üzerine devrildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri seneye ilkokula başlayacak olan Temel Yıldız’ın hayatını kaybettiğini belirledi. Oğlunun ölüm haberini alan baba 43 yaşındaki Muharrem ve anne 39 yaşındaki Emine Yıldız sinir krizi geçirdi. Jandarma ise kazaya neden olan kepçe operatörü Ahmet G.’yi gözaltına aldı. Cumhuriyet savcısının olay yerinde yaptığı incelemenin ardından küçük çocuğun cenazesi otopsi yapılmak üzere Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir