Son Dakika
22 Mayıs 2019 Çarşamba

Kaza Yapınca Dehset Ortaya Cıktı

03 Temmuz 2014 Perşembe, 13:34
kaza yapınca ortaya cıktı

ADANA’da 2 ay önce kocasının 2. kattan atıp yaralanması nedeniyle koruma isteyen 34 yaşındaki Dilek Balsak, bu isteğini eşinin tehdidi ile iptal ettirmenin bedelini canı ile ödedi. Kayıplara karışan katil zanlısı eşi 38 yaşındaki İhsan Balsak akrabalarını arayıp cinayeti itiraf etti

Saat 06.30 sıralarında, İhsan Balsak yönetimindeki 01 AIC 33 plakalı otomobil, Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin önünde, refüjdeki ağaç ve tabelalara çarptı. Görgü tanıklarının anlattığına göre, kazanın ardından Balsak elindeki av tüfeğiyle otomobilden inip kaçarken, kazayı duyan vatandaşlar olay yerine koştu. Hastane polisinin de yanına geldiği otomobilin ön koltuğunda 2 çocuk annesi Dilek Balsak kanlar içinde bulundu. Hemen Acil Servis’e götürülen genç kadının karnından av tüfeğiyle vurulduğu anlaşıldı. Ameliyata alınan Dilek Balsak yapılan tüm müdahaleye karşın kurtarılamadı.

2 KATTAN ATMIŞ
Olayla ilgili soruşturma başlatılırken katil zanlısı olarak aranan ve düzenli bir işi olmayan İhsan Balsak’ın suç dosyası da kabarık çıktı. Uyuşturucu suçundan 10 yıl hapis yattığı belirlenen Balsak’ın yaralama ve ruhsatsız silah taşıma gibi suçlarlardan sabıkası bulunduğu anlaşıldı. İhsan Balsak’ın 2 ay önce de eşi Dilek Balsak’ı oturdukları 2 katlı evin damından attığı, kadının hafif yaralı kurtulduğu olayla ilgili şikayetçi olduğu ve koruma talebinde bulunduğu, koruma ve panik butonu tahsis edilen genç kadının, eşinin ölüm tehditleri nedeniyle koruma kararı uygulanmadan dilekçe vererek isteğinden vazgeçtiği de ortaya çıktı.
DÜN AKŞAM AKRABALARINI GEZDİRDİ
Dilek Balsak’ın hastaneye gelen yakınları, damatları İhsan Balsak’ın kendilerini arayarak eşini vurduğunu söylediğini anlattı. Genç kadının hastaneye gelen annesi Hatice Çil de ölüm haberiyle yıkıldı. Damadının 10 yıl uyuşturucu suçundan hapis yattığını belirten Hatice Çil, “10 sene hapiste yattı, kızım temizlik şirketinde çalışarak ona baktı. 10 sene kızımın parasını yedi. 2 ay önce de kızımı damdan attı. Kızım şikayetçi oldu, koruma verildi ancak damadım ‘şikayetinden vazgeçmezsen seni, anneni, kardeşini öldürürüm’ diye tehdit ettiği için şikayetini geri aldı. Kızım yanında ölüm tehditleri nedeniyle duruyordu. Sonunda öldürdü” dedi.
Genç kadının yakınları ise, dün akşam İhsan Balsak’ın eşini akrabalarına ziyarete götürdüğünü, cinayetin planlı olarak işlenmiş olabileceğini ileri sürdü.
Polis, kaçan İhsan Balsak’ı yakalamak için çalışmasını sürdürüyor.
HASTANEYE GİRERKEN KAZA YAPTI
Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nİn bahçesindeki güvenlik kameralarını inceleyen polis, katil zanlısı koca İhsan Balsak’ın yanında bulunanlardan Yunus Gürkan’ı saptayıp gözaltına aldı. Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Gürkan yapılan ilk görüşmede cinayeti ayrıntısı ile anlattı. Dilek Balsak’ı eşi İhsan Balsak’ın öldürdüğünü söyleyen Yunus Gürkan şunları söyledi:
“İhsan cezaevindeyden Dilek ona baktı. Çıkınca biraraya geldiler. Ama İhsan karısının kendisini aldattığını söylüyordu. Sık sık da bu yüzden tartışıyorlardı. Sabah İhsan Balsak, yanında karısı Dilek, ben ve soyadını bilmediğim Hünkar ile birlikte Koza Mahallesi’nin ilerisindeki Domuz Çiftliği’ne gittik. İhsan ile Dilek tartıştılar. İhsan ateş edip Dilek’i vurdu. Arabaya bindirdik, ben tampon yaptım. Hastaneye geldik, girerken İhsan kaza yaptı. Dilek’i acil servise bırakıp kaçtık.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir