Son Dakika
22 Mayıs 2019 Çarşamba

Kafes filminin Cekimleri Alanyada Basladı

28 Haziran 2014 Cumartesi, 16:24
kafes filmi

Marla Yapım Şirketi’nin “Kafes” isimli sinema filminin çekimleri Alanya’da başladı.YAPIMCILIĞINI ve yönetmenliğini Serdar Bardakçı’nın, senaryosunu Ruteba Tatlı ve Göksal Kaynak’ınn yazdıkları filmin başrollerini Gaye Turgut, Deniz Hamzaoğlu, Kutsal Kaynak ve çocuk oyuncu Deniz Kaynak paylaşıyor. Gaye Turgut’un Süryani kökenli bir kadın olan Alev’i canlandıracağı, Deniz Hamzaoğlu’nun ise Alev’in eşi Alanyalı muz ağasını oynadığı filmde, Kutsal Kaynak ise Alev’in gençlik yıllarından çok sevdiği ancak izini kaybettiği Rüzgar karakterini canlandıracak. Çocuk oyuncu Deniz Kaynak ise, Alev ve Kerim’in kızı Aliye rolünde yer alacak. Töreler, gelenekler ve kendi doğruları arasında mücadelesini veren bir kadın ve anne olan Alev’in yaşadığı zorlukları anlatan filmin öyküsü Alanya’da geçiyor. Alanya’da bulunan bir otelde açıklama yapan “Kafes” isimli sinema filminin yapımcısı Bardakçı, Alanya’nın hemen hemen her yerinde çekim yapılacağını söyledi. Bardakçı, “Alanya’da şehir içinde, toptancı hal bölgesinde çekimler yapılacak. Alanya Kalesi’nde ve Gazipaşa’da da çekimler yapılacak. Çekimler yaklaşık 1 ay sürecek” dedi.
“İLK UZUN METRAJLI FİLMİM”
Oyuncu Hamzaoğlu da, “Profesyonel oyunculuk hayatıma Antalya’da başladım. Hem devlet hem de şehir tiyatrosunda oyuncu olarak yer alırken birçok kez Alanya’da turneye çıktım. Kafes benim ilk uzun metrajlı filmim” şeklinde konuştu.
“ALANYA’DA YAŞAMIŞTIM”
Oyuncu Kutsal Kaynak da, “Daha önce Alanya’da yaşamıştım. Halen Antalya’da yaşıyorum. Bu benim ikinci oyunculuk deneyimim. Daha önce “Her Şey Yolunda” adlı bir sinema filminde oynamıştım. “Kafes” de ikinci deneyimim” diye konuştu.
“HERKESE HAYIRLI OLUR”
Oyuncu Turgut ise, “Ben daha önce Antalya’da bulundum ama Alanya’ya ilk kez geliyorum. Benim için filmin her karesi gezi ve Alanya hakkında fikir edinme fırsatı veriyor. “Kafes” benim de ilk uzun metrajlı filmim. Heyecanlıyım. Hem Alanya’da ilk defa bulunmak hem iyi bir ekiple çalışmak hem de uzun metrajlı bir filmde yer almak. Dilerim herkese hayırlı olur” dedi.
“BENİMLE UĞRAŞMAYA ÇALIŞIYOR”
Çocuk oyuncu Kaynak da, “Filmde kuzusu öldürülmüş ve bu nedenle suskun bir kızı canlandıracağım. Rüzgar, benimle uğraşmaya çalışıyor” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir