Son Dakika
15 Mayıs 2019 Çarşamba

Kaçak acenta sitelerine önlem

09 Temmuz 2014 Çarşamba, 23:36
tursab

TÜRSAB resmi web sitesinde 7.7.2014 tarihinde yayınlanan duyuruda; son yıllarda her alanda çığ gibi büyüyen kaçak acentacılık faaliyetlerinin önlenmesi kapsamında TC. Maliye Bakanlığı ile işbirliğine gidildiğini belirtildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı taşra teşkilatı, Türsab ve Maliye Bakanlığı’nın koordineli çalışmaları sonucunda yapılacak denetimlerde 1618 sayılı yasaya aykırı kaçak acentacılık yapan kişi ve kurumların tespit edilerek önlenmesi amaçlanıyor

TÜRSAB’ın Kaçak Acentacılık Faaliyetlerinin Önlenmesine yönelik üyelerine hitaben yaptığı duyuru şöyle:

” Birliğimizin T.C. Maliye Bakanlığı ile birlikte yaptığı toplantı ve çalışmalar sonucunda kaçak acentacılık faaliyetlerinin önlenmesi amacıyla denetimlerin yapılması yönünde karar alınmıştı. Bu kapsamda Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından kaçak acentacılık faaliyetlerinin önlenmesi ve tespiti amacıyla bölgesel ve mevsimsel olarak yaygın ve yoğun denetimler yapılması yönünde Vergi Dairesi Başkanlıklarına ve Defterdarlıklara yazı gönderilmiştir.

İlgi yazıda tüm Vergi Dairesi Başkanlıkları ile Defterdarlıklara turizm faaliyetlerinin yoğun olarak yaşandığı yörelerde 01 Haziran 2014 ile 15 Eylül 2014 tarihleri arasında kesintisiz ve etkin bir şekilde uygulanması ve denetimlerde T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın taşra teşkilatı ile TÜRSAB denetimlerinin koordineli çalışma yapılması konusu yer almaktadır.

Yapılan bu denetimler ile 1618 Sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanuna aykırı olarak kaçak acentacılık faaliyetinde bulunan kişi ve firmaların tespit edilmesi ve önlenmesi amaçlanmaktadır.
Bilgilerinize sunulur.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir