Son Dakika
23 Mayıs 2019 Perşembe

Bu kaza başkanı isyan ettirdi

01 Temmuz 2014 Salı, 11:15
kaza

Alanya’nın Elikesik Mahallesi’nde bir üyesinin yaşadığı trafik kazası Alanya Şoförler Odası Başkanı Ali Akkaya’yı isyan ettirdi.
ALANYA’nın Elikesik Mahallesindeki çakıl ocağından kum taşıyan kamyon keskin virajı alamayınca uçuruma yuvarlandı.
Çakıl ocağından yüklediği kumu beton fabrikasına götürmek için yola çıkan Mustafa Adananlı, keskin bir virajdan dönerken hakimiyeti kaybederek önce elektrik direğine çarptı ardından kamyon devrildi. Devrilmenin etkisiyle kamyondaki kum dökülürken bir ağacı deviren boş kamyon yaklaşık 150 metrelik uçurumun kenarında durabildi.
Kamyon şoförü olay yerine giden sağlık görevlileri tarafından kontrol edilirken yapılan tedavisinin ardından evine götürüldü. Kamyon ise bulunduğu yerden kepçe yardımıyla çıkartılabildi.

Alanya Şoförler Odası Başkanı Ali Akkaya, yaşanan kazanın yol güzergahından kaynaklandığını belirterek İlçe Trafik Komisyonu açılan yeni yolun mecburi kullanım şartı getirdi. Komisyonda karşı çıkmamıza rağmen karar alındı dedi.

Akkaya, sosyal paylaşım sayfasında kazayla ilgili tepkisini şöyle dile getirdi:

“Elikesik yolunda yine kum yüklü bir esnaf arkadaşımız kaza yaptı. Köy içinden geçen yolun kamyon trafiğine kapatılmasına ve bu trafik güvenliğini ve insan hayatını hiçe sayan bu yola mecbur kılınan esnaf arkadaşlarımıza sabır diliyorum. İlçe trafik komisyonunda şoförler odasının şerh koymasına rağmen diğer konisyon üyeleri yolun durumu dikkate alınmadan karar almıştır.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir