Son Dakika
21 Mayıs 2019 Salı

Bakan Çavuşoğlu Alanya ya geldi

07 Eylül 2014 Pazar, 10:18
bakan-cavusoglu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya’nın Alanya ilçesini Konya ile Karaman’a bağlayan, halk arasında ‘Ölüm yolu’ olarak bilinen Kuşyuvası yolunun tünel ve iyileştirme projesinin baştan sonra değiştirildiğini ve yolun tamamen asfaltlanacağını söyledi.

 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, memleketi Antalya’nın Alanya ilçesinde AK Parti İlçe teşkilatını ziyaret etti. Dışişleri Bakanı olarak ilk kez geldiği ilçe teşkilatı önünde Kaymakam Erhan Özdemir, Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu ve partililer tarafından karşılanan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, yağmur nedeniyle açık alanda yapılması planlanan konuşmasını parti bürosunda yaptı.

Alanya’nın en büyük sorunlarından birisinin de Kuşyuvası yolu olduğunu dile getiren Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Kuşyuvası’na tünel yapıyoruz. Bitmek üzere. Bu sene yaylalara gidenler görmüştür. Bu tünel yetmez. Yukarıdan Karaman sınırından, burada Mahmutlar Mahallesi’ne kadar yolun da düzgün olması lazım. Ulaştırma Bakanımızla bu yolun projesine baktık ve projenin baştan sona değiştirilmesine karar verdik. Sıcak asfaltla yapılacak bir yol için de düğmeye bastık. En kısa zamanda bu yolun yapımına da başlıyoruz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir