Son Dakika
21 Mayıs 2019 Salı

Akdeniz de tatil için en pahalı ülke hangisi

02 Temmuz 2014 Çarşamba, 09:22
enpahalitatil

Restoran ve oteller açısından Akdeniz’in en pahalısı İtalya olurken Karadağ ucuzlukta ilk sırada yer aldı. Türkiye’nin ise rakip ülkelerden yüzde 22 daha ucuz ve rahat tatil imkânı sunduğu belirtildi.

oldiretti araştırma şirketinin Eurostat verilerini baz alarak gerçekleştirdiği araştırmaya göre, Akdeniz kıyısında bulunan ülkeler arasında turistler için en pahalı ülke İtalya oldu.

Balkanlar’ın turizm merkezlerinden Karadağ ise en rahat ülkeler arasında ilk sırada yer aldı. Ülkede gelişmiş bir turizm sektörünün yanı sıra restoran ve otellerin diğer ülkelerden yaklaşık yüzde 37 daha ucuz olduğu belirtildi.

Ucuz ve rahat ülkeler arasında ikinci sırada yer alan Hırvatistan’da otel ve restoran fiyatları yüzde 26 daha ucuz olurken, krizde zor bir dönem geçiren Portekiz’de bu oran yüzde 23 olarak hesaplandı.

Türkiye ise, araştırma sonuçlarına göre, turistlere rakibi ülkelerden yüzde 22 daha ucuz ve rahat bir tatil imkânı sunuyor. Listede pahalılığıyla ilk sırada yer alan İtalya’daki restoran ve otellerin diğer Avrupa ülkelerine göre yüzde 10 daha pahalı olduğuna dikkat çekildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir